Поставеният под номер 2 Федерер спечели срещу 29-ия в схемата французин Ришар Гаске с 6:2, 7:5, 6:4 след почти два часа игра и за 16-и път в кариерата си достигна до осминафиналите.

36-годишният швейцарец пласира 12 аса и общо 42 печеливши удара по пътя си към успеха.

Федерер взе първия сет с пробиви в четвъртия и в осмия гейм, а след това спечели и втората част с късен брейк.

В третата част швейцарецът поведе с 4:1, но Гаске успя да изравни за 4:4. Федерер все пак реализира нов пробив в оспорвания десети гейм при втората си възможност и така стигна до 17-ата си победа в 19 мача срещу французина.

"Беше напрегнато в последните минути. Третият сет можеше да стигне до тайбрек и нищо не се знаеше. Мачът беше равностоен. Той се представи на чудесно ниво.

Може би днес направих малко повече грешки, защитавайки се. Предимството ми беше, че имах малко по-добър сервис от него днес", коментира Федерер.

На осминафиналите швейцарецът ще срещне Мартон Фучович (Унгария).

25-годишният Фучович, 85-и в световната ранглиста, достигна за първи път в кариерата си до четвъртия кръг на турнир от Шлема след успеха над аржентинеца
Николас Кикер с 6:3, 6:3, 6:2.

"Познавам го бегло. Беше в Швейцария през миналата година. Приятно момче е. Работи здраво и упорито. Добър е от дъното на корта. Радвам се, че знам нещо за него и донякъде какво мога да очаквам от него", коментира Федерер.