Така тимът на Пеп Гуардиола събра 65 точки и възстанови аванса си на върха на 12 точки пред "Манчестър Сити" и на 15 точки пред шампиона "Челси".

Домакините имаха огромно териториално превъзходство, като по-голямата част от срещата премина в половината на гостите.

В 18-ата минута Рахийм Стърлинг прати топката в мрежата, но попадението правилно беше отменено заради засада.

Последваха спасявания на вратаря Карл Дарлоу след удари на Стърлинг и Давид Силва, но в 34-ата минута натискът на "Сити" даде резултат. Кевин Де Бройне центрира от ляво и Агуеро леко отклони топката с глава в далечния ъгъл.

Малко по-късно Де Бройне можеше да вкара от границата на пеналта, но Дарлоу показа рефлекс и изби с една ръка.

През второто полувреме вратарят на "Нюкасъл" изби в гредата изстрел на Стърлинг, а след малко повече от час игра домакините удвоиха преднината си.
Стърлинг нахлу в пеналта и беше задържан от Хави Манкийо, а Агуеро вкара отсъдената дузпа.

В 67-ата минута "Нюкасъл" се върна в мача. Киърън Кларк изведе от дълбочина Джейкъб Мърфи, който напредна и хладнокръвно копна топката над Едерсон за 1:2.
Надеждите на гостите бяха попарени седем минути преди края, когато Лерой Сане се измъкна между четирима играчи на съперника в ляво в пеналта и пусна към Агуеро, който от десетина метра вкара 11-ия си хеттрик за "Манчестър Сити".