Това е втори успех за "зелените" по време на подготовката в турския курорт.

Двубоят започна равностойно, а "Университатя" на три пъти пропусна да открие резултата.

С добри намеси се отличиха защитата на "Лудогорец" и вратарят Ренан.

Малко преди края на първата част "Лудогорец" изпусна да поведе. Вандерсон проби отляво и намери младия Ковачев, който стреля, но Митрович спаси. Последвалата добавка на Марселиньо беше неточна.

До края на първото полувреме пред тима от Разград се откри още един шанс за гол, когато Клаудиу Кешерю нацели левия страничен стълб.

След почивката Димитър Димитров пусна нов състав, в който се отличи най-новото попълнение на шампионите Якуб Шверчок.

Полякът можеше да вкара с второто си докосване на топката, когато в 46-ата минута я отне от бранител на румънците и стреля, но диагоналният му удар не беше точен.

По-силната игра на "Лудогорец" през втората част даде резултат в 66-ата минута. Тогава младият Доминик Янков запази топката и я подаде към Върджил Мисиджан.

Холандецът я пое отдясно зад центъра на терена, преодоля двама съперници и намери Жоао Пауло. Бразилецът овладя на левия фланг, влезе навътре, шутира с десния крак и след рикошет топката се озова в мрежата.

Само четири минути след това Жоао Пауло получи пас от Горалски, пребори се с бранител на Университатя и от малък ъгъл реализира покрай вратаря на румънците за крайното 2:0.

състав на Лудогорец: Ренан, Василев, Форстър, Пластун, Сисиньо, Дяков, Вандерсон, Анисе, Марселиньо, Ковачев, Кешерю (Броун, Лукас Саша, Терзиев, Натанаел, Кампаняро, Моци, Горалски, Янков, Жоао Пауло, Шверчок, Мисиджан)