Гостите, които пристигнаха в Лондон като аутсайдер, изиграха страхотен двубой и напълно заслужиха паметната си победа.

Новите попълнения на "Челси" - Оливие Жиру и Емерсон Палмиери, бяха официално представени пред феновете на полувремето, но едва ли двамата са останали доволни от играта на новия си тим.

Двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство, а втората част започна вихрено за гостите.

В 50-та минута Калъм Уилсън получи страхотен извеждащ пас от Джордан Айб, който останал сам срещу вратаря не сгреши.

В 64-та минута "черешките" смълчаха "Стамфорд Бридж" за втори път.

Уилсън отново имаше основна роля, но този път асистира към Джуниър Станислас, който навлезе в наказателното поле и отбеляза за 0:2.

Три минути по-късно, бившият играч на "Челси" - Нейтън Аке, сложи точка на спора в двубоя, като отбеляза трети гол.

Той успя да отклони удар на Станислас и наказа клуба чиято юноша е.

Загубата прати "Челси" на четвъртата позиция с 50 точки. Толкова, колкото има и третият "Ливърпул" и две повече от петия "Тотнъм".

"Борнемут" пък се изкачи до десетата позиция, събирайки актив от 28 пункта - пет над зоната на изпадащите.