Техният успех днес и поражението на "Голдън Стейт" при гостуването на "Портланд" стана причина "Хюстън" и "Уориърс" да се изравнят на върха в Западната конференция.

Джеймс Хардън вкара 28 точки за успеха на Хюстън, както и добави 9 асистенции. Тимът спечели 17 победи в последните си 19 мача преди прекъсването за Мача на звездите, който е на 18-и февруари.

"Хюстън" водеше със 17 точки в края на третата част, както и в началото на четвъртата, но гостите от "Сакраменто" на няколко пъти скъсяваха. Когато "Кингс" намалиха на 6 точки, домкините отново включиха на скорост и със серия от 7:2 и тройка в тях на Хардън, резултатът стана 94:83 малко над минута преди края.

Следващите пет точки бяха за "Сакраменто", в това число тройка на Гарет Темпъл, и отново скъсиха пасива си до шест половин минута преди края. Джо Джонсън, който днес дебютира за "Хюстън", вкара два наказателни удара преди Богдан Богданович да наниже тройка за 96:91.

Крис Пол добави 19 точки и 7 асистенции за Хюстън, а Богданович беше водещ реализатор за "Сакраменто" с 20 точки. "Сакраменто" са на предпоследното място в Тихоокеанската дивизия.

"Портланд" вече има 32 победи в 57 мача от началото на сезона след успеха със 123:117 над "Голдън Стейт". Деймиън Лилард вкара 44 точки и взе 8 борби, а отборната игра на домакините успя да неутрализира 50 точки на Кевин Дюрант. Си Джей Маккалъм добави 29.

Дюрант добави 7 борби и 6 асистенции, но "Голдън Стейт" претърпя първа загуба в последните пет мача. За него пък това е пети мач в кариерата, в който вкарва 50 и повече точки, както и първи през този сезон.

"Лос Анджелис Клипърс" надви "Бостън Селтикс" със 129:119 с 30 точки и 13 борби на ДиАндре Джордан. За "Клипърс" това е четвърта победа в последните пет мача и те имат вече актив от 30/26, което ги изкачи на 2-о място в Тихоокеанската дивизия. Тобайъс Харис добави 21 точки, Данило Галинари е с 20, а Лу Уилямс- 19.

Кайри Ървинг беше най-точен при стрелбите с 33 точки, прибавяйки и 8 асистнеции. Ал Харфорд добави 20, а Маркъс Морис отбеляза 13 точки и 11 асистенции. "Селтикс" инкасираха четвърта загуба в петата си поредна среща и изостава от "Торонто" за 1-ата позиция в Атлантическата дивизия.

Лидерът "Торонто" надви "Чикаго" със 122:98 с 20 точки и 10 асистенции на Кайл Лоури, а Серж Ибака добави 20. Това е и седма поредна победа за "Раптърс", която увеличи преднината им на върха в дивизията.

Лоури вкара 4 тройки, а Ибака добави и 7 борби в личната си сметка. Йонас Валанчюнас вкара 14 точки и взе 9 рибаунда за победителите.

Ръсел Уестбрук направи 17-и трипъл-дабъл за сезона, след като завърши с 23 точки, 15 асистенции и 13 борби. Неговият отбор "Оклахома" спечели едва трета победа в девет мача, като сега надви със 121:114 "Мемфис" като гост.

"Тъндър" са на 2-о място в Северозападната дивизия с 33 победи и 26 поражения. Кармело Антъни прибави 19 точки за "Тъндър", а отборът направи и рекорд за сезона със 17 успешни стрелби от тройката.