Във футбола това важи в още по голяма степен и се потвърждава почти всяка седмица по терените.

В мача между "Витория" и "Баия" обаче границата бе прекрачена и се случи нещо, което е заложено в правилата, но се прилага на високосна година.

Двата елитни тима играха среща в щатското си първенство, в което традиционно спорят за шампионската титла всяка година.

След общо девет червени картона мачът беше прекратен, тъй като на терена няма достатъчно изпълнители да довършат започнатото.

А в този двубой футболът не бе приоритет. Приложи се друг спорт от семейството на бойните изкуства.

"Витория" водеше с 1:0 на полувремето благодарение на гол от нападателя Денилсон и всичко изглеждаше нормално.

В 50-а минута "Баия" изравни чрез дузпа от Виниус, който се зарадва пред противниковите фенове с меко казано вулгарни жестове, за да ги подразни.

Това не се хареса на вратаря на домакините Фернандо Мигел и той скочи на съперниковия играч.

Създаде се меле с дърпания и обиди и осем играчи бяха изгонени - три на "Витория" и петима на "Баия". Трима от санкционираните бяха резерви на гостите.

Така срещата трябваше да се доигра при осем срещу девет души. Вратарят, който започна мелето, по ирония на съдбата получи само жълт картон.

В хода на второто полувреме халфът на "Витория" Уилиан Корея получи втория си такъв и също бива изгонен.

Бруно Биспо оспорва решението и също получава втори си жълт картон.

Така "Витория" остава с шест души, а минималния позволен брой играчи на терена е седем. Реферът се принуждава да прекъсне двубоя и гостите печелят служебно.

Има слух, че наставникът на "Витория" Вагнер Мансини е призовал Биспо да си изкара картон, за да се прекъсне мача, но това не е потвърдено.