Поставената под №2 Шиникова направи обрат и победи с 3:6, 6:1, 6:4 Габриела Хорацкова от Чехия. Срещата продължи 1 час и 54 минути, а Изабелла успя да обърне третата решителна част от 2:4.

За съжаление другата българка Даниела Димитрова отпадна. 16-годишната Димитрова отстъпи с 0:6, 4:6 от поставената под №5 Ирене Бурило Ескорихуела от Испания.
Преди това поражение Даниела, която през януари навърши 16 годишна възраст, записа три впечатляващи победи в квалификациите.

Петя Аршинкова загуби драматично в първия кръг на тенис турнира в Хамамет, Тунис, който е с награден фонд 15 000 долара. Българката отстъпи след 3 часа и 24 минути игра на четвъртата поставена Миа Никол Еклунд от Финландия с 6:3, 3:6, 5:7. При 3:3 в първата част Петя спечели шест поредни гейма до 3:0 във втория сет. За съжаление Аршинкова загуби следващите шест гейма до 3:6 във втората част. В третата решителна част българката сервира при 5:4 за спечелване на мача, но загуби следващите три гейма. Петя успя да постигне 7 пробива от 25 възможности.