След убедителната победа, баварците сокойно могат да мислят за следващата фаза, защото едва ли турците ще успеят да наваксат пет гола в Истанбул.

Очаквано, "Байерн" имаше тотално превъзходство през цялата среща и спря устрема на "черните орли", които играеха за първи път на такава фаза от турнира, след като спечелиха група "G" на турнира.

Баварците бяха спомогнати и от хърватския бранител Домагой Вида, който в 16-та минута фаулира откъсващия се Роберт Левандовки и остави тима си с човек по-малко.

До средата на полувремето гостите от Турция стояха по-добре на терена, но домакините постепенно взеха инициативата и се настаниха трайно в половината на "Бешикташ".

След няколко пропуска, логичното все пак се случи и "Байерн" поведе в 43-та минута.

Томас Мюлер се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза от близка дистанция.

Втората част започна така, както завърши първата - с натиск на баварците.

В 49-та минута Левандовски уцели греда, а три по-късно върна по прекрасен начин топката около точката за дузпа, където Кингсли Коман засече и направи резултата 2:0.

Както и се очакваше, "Байерн" не се задоволи с това, а продължи да играе на 100% срещу изнемогващия си съперник.

В 66-та минута Йошуа Кимих центрира, а Томас Мюлер засече отблизо, за да вкара своя втори гол в мача.

Тогава дойде време и за голмайсторът на баварците - Роберт Левандовски.

В 79-та минута Матс Хумелс стреля от дистанция, вратарят не се намеси по най-добрия начин, а Левандовски довкара топката.

Две минути преди края на двубоя, Мюлер центрира в наказателното поле, където Левандовски оформи крайното 5:0.

Реваншът между двата тима е на 14 март в Истанбул.