Мачът трябваше да се играе на 17 декември, но бе отложен заради участието на "Реал" на Световното клубно първенство.

Успехът изкачи "Белия балет" на третата позиция в класирането с точка над "Валенсия" и с 14 зад лидера "Барселона".

Победата бе и частичен реванш за четвъртфиналите от Купата на Краля, където "Реал" отпадна именно от "Леганес" с общ резултат 2:2, но гол повече на чужд терен в полза на тима от едноименното мадридско предградие.

Срещата започна отлично за домакините, които успяха да поведат още в 6-та минута.

Унай Бустинса бе най-съобразителен след изпълнение на корнер и хвърли в екстаз привържениците на скромния тим.

"Реал", който бе без звездата си Кристиано Роналдо успя дапостигне обрат в рамките на 25 минути.

В 11-та минута Каземиро пусна отличен пас към Лукас Вазкес, който успя да изравни с добре насочен удар в далечния ъгъл на вратаря.

В 29-та минута ролите се размениха. Вазкес изведе Каземиро, който направи резултата 2:1 в полза на "Реал".

До края на срещата 12-кратният шампион на Европа контролираше срещата, като допусна само една по-сериозна опастност пред вратата си, но Кико Касия се намеси отлично.

В самия край на двубоя, Ковачич бе фаулиран в наказателното поле. Серхио Рамос застана зад топката и бе точен, бележейки своя 71-и гол за тима.