Реал Мадрид спечели с 3:1 гостуването си на Леганес в отложен мач от испанската Примера Дивисион. Срещата трябваше да се изиграе още през декември, но “белия балет“ участваше в Световното клубно първенство.  Мачът на Естадио Мунисипал започна изненадващо, като още в 6-та минута домакините поведоха чрез Унай Бустинза, който засече отклонено с глава центриране от корнер.  Гостите реагираха мигновенно и само четири минути по-късно Лукас Васкес изравни, след като получи перфкетно извеждащо подаване от границата на наказателното поле и с точен удар по земя реализира. Реал Мадрид продължи да е по-активният тим на терена и в 29-та минута това даде резултат. Касемиро беше намерен перфектно от Васкес с едно подаване и с мощен шут заби топката в долния десен ъгъл на Леганес.  След почивката мадридчани намалиха темпото, като дори имаше периоди, в които домакините задържаха повече топката.