"Миньорите" стигнаха до успеха след обрат през втората част, след като "римските вълци" се оттеглиха на почивката с гол преднина.

Украинците продължиха доброто си представяне срещу италиански тимове, след като завършиха пред "Наполи" в група "F" и ги изхвърлиха от турнира.

Ако "Шахтьор" успее да преодолее и "Рома", то те ще изравнят най-доброто си постижение в турнира - четвъртфинал през 2011 г., когато на осминафиналите отстраняват именно "Рома" с категоричния общ резултат - 6:2.

Домакините започна по-агресивно срещата, като владееха топката повече, но гостите от Рим бяха тимът, който създаваше по-добрите положения.

"Вълците" успяха да поведат в 41-та минута, когато Един Джеко намери Ченгиз Юндер, който изведе тима си напред.

Втората част започна страхотно за "Шахтьор", който изравни в 52-та минута.

Бранителят Ярослав Ракитски пусна страхотен пас към Факундо Герейра, който финтира Костас Манолас и изравни.

"Шахтьор" продължи страхотната си игра, като стражът на "Рома" - Алисон, трябваше на няколко пъти да се намесва решаващо.

В 72-та минута логичното все пак се случи. Фред изпълни чудесен пряк свободен удар и изведе украинците напред в резултата, а преднината им се запази до края на срещата.

Реваншът на "Стадио Олимпико" в Рим е на 13 март.