"Милан" - "Арсенал" е двубоят, който прикова вниманието на всички фенове.

Двата тима са сред фаворитите за трофея, но един от тях ще трябва да отпадне още на осминафиналите. Предвид слабото им представяне в метсните шампионати, спечелване на Лига Европа изглеждаше най-постижимият начин за осигуряване на място в Шампионска лига през следващия сезон.

Те са се изправяли три пъти помежду си до този момент. През февруари 1995 г., "Милан" вдига Суперкупата на Европа след успех с общ резултат 2:0.

През 2008 г. лондончани отстраняват съперника си в Шампионска лига с общ резултат 2:0, а четири по-късно отпадат след 3:4. "Милан" печели първата среща на "Сан Сиро" с 4:0. В реванша "Арсенал" повежда с 3:0 през първата част, но така и не стига до четвърти гол и отпада.

Единственият останал българин в  надпреварата - Георги Миланов, ще гостува на стадиона, където ще се играе и финалът на 16 май - "Стад де Лион".

Неговият ЦСКА (Москва) се изправя срещу "Олимпик Лион".

Първите срещи са на 8 март, а реваншите ще се изиграят седмица по-късно.