Русенци победиха попития с пробеми "Верея" с 2:0 в Русе и записа първа домакинска победа в първенството от над пет месеца насам.

Хората на Малин Орачев изиграха много силен мач и тотално доминираха над своя съперник в хода на почти всичките 90 минути.

Първото полувреме бе по-силно за тях и в него отправиха голям брой удари, което не им се беше случвало в последните кръгове преди зимната пауза в шампионата.

Първото попадение вкара любимецът на русенските фенове Васил Шопов в 39-а минута, който донесе победата и в миналия кръг с "Витоша" с два гола.

Днес той реализира с хубав удар от границата на наказателното поле, който се оказа неспасяем за стража на гостите.

Вторият гол бе дело на Красимир Станоев от дузпа. Тя бе отсъдена от Георги Давидов за много спорно нарушение на ветерана Елиаш срещу Винсент Карагерен в наказателното поле.

Това се случи в 59-а минута и мачът бе решен. Вратарят на "Верея" Цинцарски можеше да спаси и отклони топката, но тя въпреки това влетя в мрежата му.

С победата си Дунав събра 21 точка и се изкачи до 11-о място в таблицата. Верея остава шести с 31 точки.