Този път това се случи в Стара Загора в двубой от 22-ия кръг на Първа лига.

Старозагорци записаха втора поредна победа от подновяването на сезона в първенството и играят силен футбол, с който могат да застрашат третото място на "Левски".

"Берое", подобно на мача във Велико Търново, се оказа изоставащ срещу "Етър". Георги Сърмов изненадващо откри за гостите в 12-а минута след колективна грешка на домакините в отбрана.

Той получи на далечната греда и реализира, след като Милен Желев го остави непокрит.

Това обаче отново не стресна "зелените", които и срещу "Черно море" (4:1) допуснаха първи гол.

Под Аязмото те изравниха чрез новото си попълнение Иван Бандаловски, който вкара с глава в 28-а минута след центриране на Антон Карачанаков от фаул.

Обратът стана пълен в продължението на първата част, когато се разписа Педро Еуженио, който е в супер форма.

Той получи на границата на наказателното поле, залъга и стреля прецизно за 2:1.

Победата добави три точки към актива на старозагорци и те вече са с 40 на четвъртата позиция. Само на две зад "Левски". Двата тима се изправят един срещу друг в предстоящата седмица.

"Етър" на Красимир Балъков" е 13-и с 19 точки.