След 10 поредни победи, тимът на Юп Хайнкес изненадващо завърши 0:0 с "Херта" на "Алианц Арена" в среща от 24-ия кръг.

Головата немощ личи в цялата Бундеслига, като в четирите мача от днес паднаха едва четири гола. Това е нещо нетипично за немския футбол.

"Байерн" игра офанзивно и имаше доста ситуации в хода на мача, но така и не успя да преодолее вратаря на гостите Руне Ярщайн.

В 14-а минута Петър Пекарик от домакините се наложи да изчиства от гол линията след рикушет в наказателното поле.

Малко след това Левандовски се озова сам в перфектна позиция, но не успя да преодолее вратаря, а Джордан Торунарига направи важна намеса.

Най-добрата ситуация за "Херта" се откри в ответната атака. Владимир Дарида стреля хубаво отдалеч, но Свен Улрайх се намеси авторитетно и изби в корнер.

В 50-а минута Давид Алаба изпълни един от специалитетите си след пряк свободен удар, но норвежкият страж на гостите също бе на мястото си.

Последната добра възможност за "Байерн" бе пред Левандовски, който в 56-а минута финтира добре в наказателното поле защитник, но след това стреля право във вратаря.

"Байерн" остава на върха с 60 точки и с 20 повече от "Борусия" (Дортмунд). "Херта" е на 11-о място с 31 точки.