За футболистите на Зинедин Зидан това бе четвърта поредна победа и разликата от лидера "Барселона" бе намалена на 11 точки.

Срещата на "Сантиаго Бернабеу" започна с минута мълчание в памет на починалия в четвъртък полицай след сблъсъци между ултраси на "Атлетик" (Билбао) и "Спартак" (Москва).

Още в първите минути на мача Каземиро и Кристиано Роналдо пропуснаха да открият резултата. Атаките на Реал следваха една след друга, като Бензема и Роналдо се разминаха с гола.

След половин час игра Гуидети пропусна две изгодни възможности за "Алавес". В 37-ата минута гостите направиха добра контраатака, но Алфонсо Педраса стреля слабо към Кейлор Навас.

В 44-ата минута "Реал" поведе в резултата. Бензема подаде с петичка към Роналдо, който порази целта.

27 секунди след подновяването на играта Гарет Бейл прати за втори път топката в мрежата на "Алавес". Малко след това гол на Бензема бе отменен поради засада.

В 61-ата минута Лукас Васкес подаде към Роналдо в наказателното поле и той покачи на 3:0.

Минута преди края на срещата Бензема оформи крайното 4:0 след точно изпълнение на дузпа.