Интер се измъкна от сериозен срещу последния в класирането. “Нерадзурите“ се наложиха като домакини с 2:0 над Беневенто. По този начин те излязоха поне временно на третото място във временното класиране, изпреварвайки римските съперници Рома и Лацио. Днешният успех обаче дойде изключително трудно.   През първото полувреме гостите надиграха по-именития си съперник, но не успяха да реализират. През вторите 45 минути Беневенто продължи пропуска, а при 0:0 бе подмината и дузпа в тяха полза. В крайан сметка, с 2 гола за 3 минути, тимът от Милано стигна до трите точки. Двете попадения пък бяха дело на централните защитници на домакините - Шкриниар и Ранокия. Гостите пък трябваше да доиграят мача и с човек по-малко, след като в 81-ата минута Виола получи червен картон.   Изненадващо, в началните минути Беневенто бе по-активният отбор. Това обаче не доведе до опасности пред вратата на домакините. В 19-ата минута Кансело центрира в наказателното поле, Перишич засече с глава, но до дясната греда. В 28-ата минута гостите можеха да открият. Масимо Кода проби хубаво, нахлу в наказателното поле и стреля мощно, но вратарят спаси. Малко по-късно Сандро падна в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа. Беневенто продължи да бъде по-активният тим до края на полувремето, което вбеси тифозите на Интер и те започнаха да освиркват любимците си.   В 54-ата минута Весино изстреля истински снаряд от сериозна дистанция, но вратарят на гостите боксира в корнер. Малко по-късно Беневенто по чудо не поведе.