Луис Суарес наниза хеттрик, два гола добави Лионел Меси, а Филипе Коутиньо вкара първото си попадение в първенството след 160-милионния трансфер от "Ливърпул" през януари.

Гостите поведоха още в третата минута с удар на Мансанера, използвал грешка на Самуел Юмтити. Но до почивката вече губеха с 1:4 на "Камп Ноу", след като Меси подаде на Суарес, после вкара два пъти и накрая поведе тройна комбинация, в която Коутиньо изведе уругваеца сам пред вратата.

Бразилецът направи резултата 5:1 в 65-ата минута със страхотен далечен удар, а Суарес оформи хеттрик 15 минути преди края.

Победата даде 10 точки аванс на "Барса" пред втория "Атлетико", който има мач по-малко.

Тя означава, че каталунците имат вече 32 поредни двубоя без загуба (в този и миналия сезон), само с 6 по-малко от вечния рекорд на "Реал Сосиедад" в испанския футбол.

Минали са 25 кръга от първенството, остават 13, а ако и в тях никой не бие "синьо-червените", те ще станат първият тим, минал през целия сезон без загуба, от 30-те години на миналия век. Правили са го "Атлетик" (Билбао) през 1930 г. и "Реал" през 1932-ра, като и в двата случая - в сезони от по 18 кръга.

Асистенцията на Меси също бе рекордна - 148-а в Ла Лига за аржентинеца, с което той е №1 за всички времена, изпреварвайки Мичел, легенда на "Реал".