Кьолн спечели ценна победа с 2:1 като гост на Лайпциг и запази макар и минимални шансове за оставане в Бундеслигата. “Козлите“ сюрпризираха неприятно над 30 000 привърженици на Лайпциг и спряха домакините, които при победа щяха да се изкачат на второ място в таблицата. Двубоят започна перфектно за Лайпциг, след като още в 5-а минута Жан-Кевин Огюстен откри резултата. Кьолн направи пълен обрат в рамките на 7 минути през втората част, след като Венсан Козиело изравни в 70-а минута, а Леонардо Битенкурт донесе трите точки с попадение в 77-а минута. Кьолн остава на дъното на таблицата, като се изравни по точки с предпоследния Хамбургер и двата тима са на 8 точки от спасението. Лайпциг запази шестото място с 38 точки, но поражението попречи на тима да се върне в зона “Шампионска лига“.