Атлетико (Мадрид) се разправи със Севиля и му нанесе най-тежката загуба от началото на сезона.   Хората на Диего Симеоне победиха с 5:2 на “Рамон Санчес Писхуан“ след шоу на звездите си Антоан Гризман и Диего Коста. Французинът отбеляза хеттрик и направи най-силния си мач от месеци насам.   Слабата отбрана на севилци също спомогна за разгромния резултат, който оставя столичани на седем точки зад Барселона.   Атлетико поведе в 29-та минута след потресаваща грешка на защитата на съперника. Вратарят на Севиля Серхио Рико даде много рисков пас на защитник и топката бе отнета. Така отблизо Диего Коста не сгреши за 1:0.   В 42-та минута Гризман вкара поредния си фамозен гол, след като овладя пред наказателното поле, проби между трима и отправи фамозен шут в горрния десен ъгъл за 2:0.   Французинът направи резултата класически в 51-та минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Серхио Рико срещу Диего Коста, който го преодоля технично.