Двата тима си разменяха надмощието в хода на всичките четири части и в крайна сметка се стигна до продължение.

Класата на Демар Дероузън обаче отново си каза думата и гардът с няколко блестящи отигравания реши мача в полза на лидера на изток.

Така тимът на Дуейн Кейси е първият в лигата, който си осигурява математически участието в плейофите.

"Детройт" изигра много силно първо полувреме и взе втората четвърт с 36:18. След това обаче допусна спад в третата и я загуби с 25:40.

В края тимът изоставаше при една оставаща секунда Блейк Грифин наниза трудна двойка, за да вкара мача в продължение.

В него Дероузън беше блестящ, както през целия мач. Секунда преди края той увлече четирима бранители на "Пистънс" и подаде на Фред ван Флийт, който от зоната за две точки донесе победата на своите.

Дероузън наниза общо 42 точки, към които добави шест асистенции. Норман Пауъл се отчете със 17 точки, а Кайл Лаури завърши с 15.

За "Пистънс" Грифин изигра пореден силен мач, гарниран с 31 точки. Реджи Бълок добави 21, а Иш Смит - 14.