"Маестрото" записа 17-та поредна победа през 2018 г., и ще се опита да спечели шестата си титла от турнира в Индиън Уелс.

Федерер показа, че е човешко същество както всички останали тенисисти и допусна изключително много непредизвикани грешки - 43, много нетипично за швейцареца. Тези грешки едва не костваха класирането му за финал.

Хърватинът Чорич, който е с 15 години по-млад от Федерер успяваше да се възползва от грешките на своя противник, като повеждаше с пробив във всичките три сета, но успя да спечели само първия.

В него той стигна до пробив при 5:5, след което го затвърди и спечели сета със 7:5.

Чорич проби и в първия гейм на втория сет, а това бе един от редките моменти, в които 36-годишният швейцарец изглеждаше неуверен на корта, не намираше решение и грешеше често.

"Маестрото" все пак се взе в ръце и стигна до точки за пробив в четвъртия и шестия гейм, но така и не успя да се възползва.

Той все пак го стори в осмия гейм и изравни за 4:4.

Това разколеба младия Чорич, който загуби следващите два гейма, с което сетовете се изравниха 1:1.

Третият решителен сет отново започна страхотно за хърватина. Пробив на нула, но Федерер го върна още в следващия гейм.

Швейцарецът продължаваше да изпитва затруднения и допусна нов пробив, губейки в решителния сет с 3:4.

В този момент всички предусещаха сензацията, но Федерер доказа защо е определян за най-великия в историята на тениса.

Спечели безапелационно три последователни гейма, два от които при сервис на Чорич и приключи мача за 2 часа и 20 минути.