Така хората на Златомир Загорчич завоюваха ценното седмо място и оглавиха втората осмица в първенството.

Позицията е благоприятна, тъй като ги вкарва в група с "Пирин", "Черно море" и "Витоша" (Бистрица) за следващата фаза на първенството. Отборите ще играят на разменено гостуване.

"Белите" и благоевградчани изиграха слабо първо полувреме под неприятния ситен дъжд в София, но през втората част се стигна до цели четири гола.

Вратарят на гостите трябваше да се намеси на три пъти в началото на втората част, но до откриване на резултата в крайна сметка се стигна.

В 57-а минута Галин Иванов реализира с плътен диагонален шут по земя.

В 79-а минута Конър Хендерсън се подхлъзна и даде възможност на "белите" за контраатака. В нейния край Ивайло Димитров със страхотен шут също по диагонал направи аванса на своите 2:0.

"Славия" заигра още по-бързо в търсене на трети гол и стигна до него. Негов автор бе отново Галин Иванов.

В ответната атака благоевградчани стигнаха до почетен гол, за да зарадват десетината си верни фенове, които ги подкрепяха под дъжда.  Резервата Димитър Благов вкара след отбита топка от вратаря, пратена първоначално от Радослав Кирилов.

"Славия" завършва първата фаза на седмо място с 32 точки, а "Пирин" е 11-и с 26 точки.

В другата четворка ще играят "Септември", "Локомотив" (Пловдив), "Дунав" и "Етър".