Радослав Янков (Амерспортс) и Теодора Пенчева (Амерспортс) спечелиха днес титлите в паралелния гигантски слалом от държавното първенство в паралелните дисциплини, което се провежда в Банско и са организирани от “Юлен“ и БФСки. Участие в стартовете, които са от календара на ФИС, взеха сноубордисти от 7 държави. При мъжете Янков, който кара с контузия в кръста победи на финала 18-годишния Михайло Кхарук (Укр). За класирането в държавния шампионат втори и трети са Димитър Ганичев (Амерспортс) и Петър Гьошарков (Бороборд). Титлата е осма за Янков от националните първенства на България. Той има 6 първи места в паралелния гигантски слалом и 2 в паралелния слалом. При жените днес Теодора Пенчева победи на финала съотборничката си Живка Узунова.