ЦСКА (Москва) надделя над Олимпиакос с 89:81 (44:40) в среща от 27-ия кръг на мъжката баскетболна Евролига. С 22-ия си успех в кампанията руснаците си гарантираха първото място три кръга преди края на редовния сезон. Гърците пък паднаха на трета позиция с баланс от 18 победи и 9 поражения.     Гостите имаха аванс от 26:21 малко преди края на първата четвърт, но московчани бързо стигнаха до обрат и след серия от 15 безответни точки дръпнаха с 36:26 в средата на втората четвърт и до края на изпуснаха водачеството.     Олимпиакос се приближи само на точка 89 секунди преди края на третата част при 62:63, но с нова серия от 12 поредни точки “армейците“ дръпнаха със 75:62 в началото на последната четвърт и това се оказа решаващо.     Нандо Де Коло направи силен мач за домакините с 25 точки, 5 борби и 4 асистенции.      Йоргос Принтезис беше лидер за гърците с 24 точки.     Друг руски тим Химки спечели с 85:73 (42:49) гостуването си на Анадолу Ефес в Истанбул и с 16-ата си победа за сезона си осигури класиране на четвъртфиналите за първи път в историята си.     Гостите направиха страхотен обрат през второто полувреме, след като в началото на втората четвърт изоставаха с 18:32, а на почивката пасивът им беше 42:49.     Руснаците успяха да изравнят при 55:55 шест минути преди края на трета част, а равновесието в резултата се запази до 34-ата минута, когато дойде последното изравняване при 69:69. Последва серия от 11:2 точки за московчани, с което те решиха мача в своя полза.      Алексей Швед се отличи с 16 точки и 8 асистенции за победителите, а Малкълм Томас допринесе със 17 точки.     Брайънт Дънстън завърши с 19 точки и 7 борби за Анадолу Ефес, който остана последен в подреждането само с 6 успеха в кампанията.       Барселона, без българина Александър Везенков в състава си, допусна 18-о поражение за сезона след 91:95 (46:49) при гостуването си на друг испански тим Уникаха Малага.     Даниел Диес беше най-добър за домакините с 21 точки.     За каталунците, които са предпоследни в подреждането и нямат шансове за класиране в плейофите, с 22 точки и 11 борби се отличи Анте Томич.     Испанският Баскония разгроми гостуващия германски Брозе Бамберг със 103:79 (57:39) и се утвърди на осмото място в подреждането с 14 победи и 13 поражения.     Шестима играчи на домакините завършиха с двуцифрен актив, но най-полезен беше Джейсън Грейнджър със 17 точки и 7 асистенции.     Никос Зисис беше най-добър за германците също със 17 точки, но след 17-ата си загуба Бамберг вече няма и математически шансове да се класира в плейофите.     Резултати от 27-мия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже:   ЦСКА Москва (Русия) - Олимпиакос (Гърция) - 89:81 Анадолу Ефес (Турция) - Химки (Русия) - 73:85 Баскония (Испания) - Брозе Баскетс (Германия) - 103:79 Уникаха (Испания) - Барселона (Испания) - 95:91   във вторник: Фенербахче (Турция) - Макаби Тел Авив (Израел) - 87:73 Жалгирис Каунас (Литва) - Олимпия Милано (Италия) - 77:65 Панатинайкос (Гърция) - Цървена звезда (Сърбия) - 91:71 Валенсия (Испания) - Реал Мадрид (Испания) - 96:88   временно класиране: 1. ЦСКА Москва* 22 победи/5 загуби  2. Фенербахче* 19/8 3. Олимпиакос* 18/9  4.