Волейболистите от Гърция записаха категоричен успех като домакини над руския Газпром-Югра Сургут с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) във втория полуфинален сблъсък между двата отбора. В първия мач "червено-белите" от Пирея победиха отново с 3:0 гейма.

Българинът Алексиев изигра силен мач и завърши с 10 точки. Най-резултатен беше финландският национал Мико Ойванен с 12 точки. За руския тим Горан Биелица завърши с 9 точки.

Българският национал Красимир Георгиев и тимът на Равена (Италия) също се класираха за финала в Чалъндж къп, след като победиха като гости турския Малийе Мили Пиянго Анкара с 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:19) във втория мач между двата състава от полуфиналите на надпреварата. След загубата за Равена в първата среща с 0:3 се стигна до "златен гейм". В него италианците надиграха драматично домакините с 16:14 и се класираха за финала.

Георгиев стана втори по резултатност, като приключи с 13 точки. Топреализатор беше Паул Бухегер с 35 точки. За турския отбор Михайло Станкович се отличи с 18 точки.

Датата на финала, който е "българско" дерби, ще бъде уточнена допълнително.