Академик Бултекс 99 победи Рилски спортист като гост със 78-74 в драматичен мач от 21-вия кръг от редовния сезон на мъжкия шампионат. След много обрати и напрегнати моменти нервите на пловдивчани бяха по-здрави в последните атаки и те се изравниха с днешния си съперник с по 13 победи и 6 загуби, което заплете още повече ситуацията в челната четворка на класирането. Балкан е с актив 14-3, а Левски Лукойл – с 13-5. В следващия кръг Академик Бултекс има пореден ключов мач – като гост на Балкан, а Рилецо ще гостува на Спартак Плевен.   След изключително равностойна първа четвърт, преминала през доста обрати и изравнявания, гостите имаха минимална преднина от две точки за 18-16. През втората четвърт обаче Рилецо направи силна серия от 16-4 и се откъсна напред, като на почивката водеше с 10 точки при 38-28. Страхотна серия от 11-0 малко след почивката бързо отново изравни мача и след 30 минути таблото показваше равенство – 58-58.   В средата на последния период гостите записаха добра серия от 10-5 и влязоха в последните три минути с 5 точки аванс.