В мач от втория кръг германецът победи Данил Медведев с 2:1 сета (6:4, 1:6, 7:6(5) за 2 часа и 14 минути.

Двубоят бе много интересен и динамичен, тъй като двамата имат сходен агресивен стил.

Зверев бе първият, който се пропука, като загуби подаването си в шестия гейм на мача за 2:4. После обаче направи два поредни пробива и поведе с 5:4.

В 10-ия гейм изостана с 0:40 и спаси четири възможности за съперника и в крайна сметка затвори за 6:4.

Медведев играеше добре и заслужи втория сет.  Направи два пробива и с четвъртия си сетбол завтори втората част с 6:1.

Световният №52 запази доброто си ниво и в решителната част, където пробиви нямаше.

В тайбрека двамата се редуваха да правят мини пробиви, но Зверев показа по-здрави нерви и взе мача след 7:5 точки.

В следващия кръг германецът ще играе с победителя от мача между Евгени Донской (Русия) и Давид Ферер (Испания).

В друг мач от втория кръг Денис Шаповалов (Канада) победи Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:1, 7:5.