Жребият, който бе теглен от Андрий Шевченко - посланикът на Киев, който е град-домакин на финала, отреди двата колоса да се срещнат отново.

В другият полуфинален двубой ще се изправят "Ливърпул" и изненадата от четвъртфиналите "Рома".

Съперничеството между "Реал" и "Байерн" е епохално. Двата тима имат общо 24 официални мача помежду си.

Балансът, който е съвършено равен, вероятно ще се развали в полза на някой от отборите. Двата тима имат по 11 победи, а равенствата са две.

Те се срещнaха на четвъртфиналите през миналата година, когато "белия балет" излезе победител след инфарктни продължения и общ резултат 4:2 в реванша. В последствие вдигна и трофея за втори пореден път.

Embed from Getty Images

Изобщо, когато тези два съперника се изправят един срещу друг, победителят много често в края на май става носител на трофея.

През годините в Мадрид винаги са смятали "Байерн" за черната си котка, но немският колос все по-често бива елиминиран от тима на "Бернабеу".

Любопитното е, че въпреки че имат 24 сблъсъка, те никога не са се срещали на финал.

Не е такъв обаче случаят с другите полуфиналисти - "Ливърпул" и "Рома".

Единственият финал на "вълците" от Рим в евротурнирите бе през 1984-а именно срещу мърсисайдци. Тогава "Ливърпул" триумфира след 1:1 и дузпи и стана европейски клубен шампион.

Двата тима не бяха смятани за фаворити в началото на надпреварата тази година, но един от тях ще играе на решителния мач в Киев, който е на 26 май.

Практикуват офанзивен футбол и качеството на двубоите няма да отстъпва на това от другия полуфинал. Това е сигурно.

В исторически план "Ливърпул" има две победи, две равенства и една загуба от "Рома".

За последно се срещнаха в официален мач през 2002-а, когато мърсисайдци триумфираха с 2:0 на "Анфийлд".

В предстоящите двубои има допълнителна интрига, тъй като Мохамед Салах ще излезе за първи път срещу бившия си отбор.

Първите мачове от полуфиналите в Мюнхен и Ливърпул са на 24 и 25 април, а реваншите в Мадрид и Рим са седмица по-късно.