Възпитаниците на Марин Докузовски записаха 20-и успех за сезона и запазиха лидерската си позиция в класирането. Домакините предрешиха двубоя още през първото полувреме, като почивката дойде при 60:30.

Отпускане в състава на Лукойл позволи на Спартак постепенно да намали пасива си и да стигне до 78:85 малко повече от минута преди края, но за повече гостите нямаха сили. Плевенчани изиграха целия двубой само с шест състезатели, като с отбора не бяха Симеон Ценов и Станислав Славейков. Божидар Аврамов беше най-полезен за шампионите с 18 точки.

Павел Маринов, Бруно Шундов и Ламонт Мак завършиха с по 10 точки. Росен Софрониев беше лидер за Спартак с 20 точки, а Тодор Тодоров се отличи със 17 точки и 7 борби, съобщи Гонг.