Кобе Брайънт вкара 30 точки, а Пау Гасол добави 27 точки и 9 борби за успеха на "езерняците". Дирк Новицки бе най-полезен за Далас с 26 точки и 10 борби, а Джейсън Тери добави 23 точки.

Лидерът в Северозападната дивизия Оклахома Сити победи Лос Анджелис Клипърс със 114:91. Кевин Дюрант се отличи с 32 точки и 9 борби, а Ръсел Уестбрук добави 19 за успеха на Оклахома. Отборът с най-добър баланс в редовния сезон Чикаго продължава да демонстрира топформа след победа като гост над Торонто с 94:82.

Джон Лукас вкара всичките си 13 точки в последната четвърт, а Луол Ден записа 17 точки и 10 борби за успеха на "биковете". Сан Антонио се наложи над Минесота със 116:100, макар че игра през по-голямата част от мача без звездата си Тони Паркър. Френският гард получи контузия и напусна игрището малко преди края на полувремето с актив от 2 точки и 6 асистенции, предаде Гонг.

Тим Дънкан завърши с "дабъл-дабъл" за Спърс с 21 точки и 15 борби и изведе тима до четвърта поредна победа. Ню Йорк Никс също влезе в успешна серия след пети пореден успех в НБА - този път над Филаделфия с 82:79. Амар Студъмайър се отличи с 21 точки и 9 борби за успеха на Никс.