Баскетболният Рилски спортист спечели мач-трилър с две продължения и почти сигурно ще участва във Файнъл Фор на Балканската лига. Българският тим победи Куманово 2009 като гост със 117:114 точки след близо два часа и половина игра. Самоковци стигнаха до успеха изключително трудно, след като изоставаха през огромната част от времето, но в края показаха класа и характер, и изведоха мача до продължения. В края на второто продължение тимът от Самоков бе по-убедителен и извоюва успеха. Така Рилски спортист вече има по 4 победи и загуби и шансовете да не попадне сред полуфиналистите са минимални, пише bgbasket.com. Отборът на Куманово 2009 има същия актив и добри шансове да влезе в четворката. Серия от 8:0 за начало на мача даде преднина на домакините, а те поддържаха разлика през цялата първа част. В края й обаче самоковци се приближиха само на 3 точки, а малката разлика се запази до почивката. Самоковци дишаха във врата на съперника си през цялото второ полувреме, а 2 минути и половина преди края резултатът бе изравнен. След размяна на кошове се стигна само до две точки в полза на домакините при 25 секунди преди края, Тери Смит бе фаулиран при 11 секунди до сирената и изравни с два точни наказателни удара за 89:89 точки. В последната атака Куманово пропусна, а на Бранко Миркович бе отсъден според фаул срещу Антъни Лий. След консултация между съдиите обаче нарушението бе отменено и мачът влезе в продължение. В добавеното време домакините поведоха с 3 точки след тройка, последвана от кош, но Бранко Миркович наниза тройка за 96:96 при по-малко от 2 минути преди края. Куманово вкара 4 поредни точки, но Тони Гуджино наниза тройка, за да намали разликата на точка. Александър Костоски наниза кош, но Тери Смит върна тройка, за да прати мача във второ продължение след 102:102 точки. В началото на второто продължение македонците поведоха с точка, но тройка на Бранко Миркович, последвана от кош на Станислав Ваклинов изведоха самоковци напред при 111:107. Костоски обаче върна светкавична тройка за 110:111 точки по-малко от минута преди края. Размяна на наказателни удари запази разликата, а при 4 секунди до сирената разликата бе намалена на точка и Миркович застана на наказателната линия. Той не трепна на два пъти и даде победата на отбора си. Анджело Калояро изигра страхотен мач за победителите, като освен че наниза 23 точки, той показа голяма борбеност в най-важните моменти от мача. Тери Смит вкара 22 точки. За домакините над всички бе Александър Костоски, който отбеляза 43 точки и подаде 11 асистенции, а Урош Лукович добави 23 точки и 13 борби.   Временно класиране в Топ 6 на Балканската лига: 1. Левски – 6 победи/2 загуби, 14 точки 2. Галил Гилбоа – 5/3, 13 3. Рилски спортист – 4/4, 12 4. Куманово 2009 – 4/4, 12 5. Кавала – 3/6, 12 6. Теодо – 2/5, 9