Дунав 8806 победи Нефтохимик с 93:89 (23:22, 22:28, 30:20 и 18:19) точки в много оспорван мач от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала “Дунав“ в Русе.   Георги Божков избра първи за русенки да играят Зорница Костова, Аманда Джонсън, Кристина Сантяго, Мерике Андерсон и Радостина Димитрова. Бургазлийки стартираха в състав Олга Дубровина, Мария Желязкова, Анета Митева, Анна Соколан и Вийве Кай Ребане. Началото започна много оспорвано, като дунавки бяха по-точни в стрелбата и 4 минути преди края водеха със 17:11. Нефтохимик обаче успя да намали преднината и дори изравни - 20:20. В последните секунди на първата част обаче русенки успяха да отбележат 3 точки при 2 за бургазлийки и завършиха при резултат23:22. В началото на втората част Нефтохимик обърна резултата. Вторите десет минути бяха много оспорвани, като двата отбора на няколко пъти си сменяха водачеството. В крайна сметка на полувремето бургазлийки водеха с 50:45. Няколко отсъждания на съдиите Ивайло Ресиловски и Красимир Стойнов обаче предизвикаха бурния гняв на публиката в залата. В третата четвърт дунавки успяха да поведат в резултата, като в края й водеха със 75:70.