Дунав 8806 зарадва феновете в Русе с победа над лидера в класирането Нефтохимик 2010. Двата тима се срещнаха в дербито на кръга в женската НБЛ, а домакините спечелиха с резултат 93-89. Така дунавки биха съперника си за първи път в първенството този сезон, като преди това бургазлийки бяха спечелили трите мача. Дунав обаче би Нефтохимик на финала за Купата, а сега го направи и в лигата, но без да може да промени нещо в класирането. Ясно е, че Нефтохимик завършва първи в редовния сезон, а дунавки остават втори. В следващия кръг на 20 март (сряда) русенки ще гостуват на Левски, а тимът от Бургас По средата на първата част Дунав поведе с 8 точки, но гостите много бързо намалиха. След това играта вървеше кош за кош, а Нефтохимик дори излезе напред в началото на втората четвърт, а след средата й направи серия от 11-0 и дръпна с 10 точки. Тимът почти успя да запази преднината си, но преди почивката русенки вкараха тройка и разликата стана 5 точки. Третата четвърт започна с чудесна серия от 11-0 за домакините, с която те обърнаха резултата в своя полза. След това гостите изравниха, но бързо Дунав си върна преднината. Със серия от 7-0 в последната част бургазлийки отново изравниха, но тогава русенки отговориха с 5 поредни точки, което се оказа решаващо. Домакините вкараха повече точки в подкошието, което оказа влияние върху резултата. Дунав имаше 44 точки по този показател, а гостите бяха с 28. И двата отбора пък направиха доста грешки - 21 домакините и 18 бургазлийки. Кристина Сантяго направи дабъл дабъл за победителките с 23 точки и 12 борби, а Аманда Джонсън вкара 19 точки. Гостите от Бургас бяха без двете си американки - контузената Ашли Гейл и заминалата си Тани Робинсън, а в тяхно отсъствие с 26 точки и 7 борби се отчете естонката Вийве Кай-Ребане, информира bgbasket.com. В другите мачове от кръга: Берое - Хасково 2012 73:66 Рилски спортист - Левски 58:88