ЛеБрон Джеймс се отличи с 22 точки, 12 борби и 8 асистенции, а Дуейн Уейд завърши с 24 точки и 9 асистенции за лидера в лигата. Така Маями, който вече си осигури и място в плейофите, изравни постижението на Хюстън от сезон 2007/2008. Рекордът в лигата е 33 поредни победи на Лос Анджелис Лейкърс от 1971/1972.

Руди Гей беше най-резултатен в мача с 27 точки за домакините, а Амир Джонсън добави 18 точur и 18 борби, но това не беше достатъчно.

Лос Анджелис Лейкърс надделя над гостуващия Сакраменто със 113:102, въпреки отсъствието на голямата си звезда Кобе Брайънт. Брайънт пропусна първи мач от редовния сезон заради навехнат ляв глезен, но домакините записаха шеста победа в последните си седем мача.

Антоун Джеймисън се отличи с 27 точки, Мета Уърлд Пийс добави 22 точки, а Стийв Неш завърши с 19 точки и 12 асистенции за успеха. Айзея Томас вкара 26 точки за Сакраменто, който обаче загуби за 12-и път в последните си 13 гостувания.

Монта Елис реализира рекордните си за сезона 39 точки при победата на Милуоки над гостуващия Орландо със 115:109. Ерсан Илясова добави 20 точки и 11 борби за домакините, които прекъснаха серия от три последователни поражения. Орландо водеше през по-голямата част от срещата, но серия от 30:12 в края помогна за успеха на Милуоки. Аарън Афало вкара 24 точки за гостите, а Никола Вукчевич добави 20 точки и 15 борби.

Лос Анджелис Клипърс победи Ню Йорк като домакин за първи път от февруари 2009 година след 93:80. Крис Пол наниза 20 точки за успеха.

Стивън Къри вкара 29 точки и помогна за победата на Голдън Стейт със 108:78 над Хюстън като гост. Домакините записаха най-слаб точков резултат за сезона в първата част (10) и на почивката (31) и допуснаха първа загуба от съперника на собствен терен от 31 декември 2007 година.

Минесота победи драматично гостуващия Ню Орлиънс с 97:95. Дерик Уилямс беше най-резултатен с рекордните в кариерата си 28 точки, но успехът беше изкован от два точни наказателни удара на Никола Пекович 14.5 секунди преди края, както и от блокиран удар на Андрей Кириленко срещу Ерик Гордън 6.9 секунди преди сирената.

Ръсел Уестбруук се отличи с 35 точки, а Кевин Дюрант наниза 31 точки при успеха на Оклахома Сити над домакина Далас със 107:101. Дирк Новицки беше най-резултатен за тексасците с 23 точки, информира БТА.