Рилски спортист (Самоков) победи като гост Спартак (Плевен) със 103:77 точки в мач от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Росен Барчовски са трети в класирането с 36 точки, а Спартак – на девета позиция с 26 точки. Бранко Миркович наниза 27 точки, като 15 от тях вкара от линията за три точки при осемте си опита. Анджело Калояро изигра пореден силен мач за отбора, завършвайки с 21 точки, 13 борби и 7 асистенции, а 15 точки и 9 борби записа Тони Гуджино. За Спартак Димитър Маринчешки регистрира 23 точки и 6 борби, 17 точки вкара Денис Агре, а по 13 точки – Веселин Георгиев и Росен Софрониев. Балкан спечели домакинска победа със 76:72 точки срещу Черно море Порт Варна. Така Балкан запазва четвъртото място в класирането с 13 успеха и 8 загуби, а варненци са на седмото място с 8-13. Домакините започнаха по-добре мача, но до края на първата част „моряците“ успяха да изравнят. Паузата дойде при 39:36 за Балкан. Мачът вървеше равностойно и след почивката, като едва в края „зелените“ успяха да надделеят. За победителите най-резултатен бе Атила Сантос с 22 точки и 10 борби. Владимир Панич добави 14 точки, а 13 точки вкара Мартин Маринов. За варненци с 16 точки се отличи Пламен Алексиев, 13 точки добави Симеон Илиев, а с по 10 точки завършиха Васил Кьосев и Любиша Върчел. В Ямбол домакините загубиха от Берое (Стара Загора) с 69:70 (26:24, 16:15, 9:17, 18:14) точки.