Треньорът на Лукойл Академик Сашо Везенков смята, че българските баскетболни фенове искат да гледат мачове като този между Лукойл и Левски тази вечер. „Студентите” победиха с 98:94 своя голям съперник. Той обаче съжали, че заради разногласия с телевизиите дербито не се излъчваше на живо. „Зрителите искат да видят това, което се случи тази вечер. Искат да видят по 100 точки от двете страни, видяха го. Жалко, че мачът не се даваше по телевизията. Разберете, че изискването на „ТВ+” е някакво безумие - да махнем рекламите на „М-Тел” от залата, което не може да се случи. Ние не можем да си го позволим. Дават се някакви мачове, дават се през целия сезон и накрая не се дава дербито, което определя шампиона в редовния сезон”, недоволен бе треньорът на Лукойл. Той обаче похвали играчите си:  „Имахме много тежки моменти в последните две седмици. Имахме четирима контузени и тренирахме без четирима. Много важен мач, за да запазим лидерската позиция в редовния сезон. Целият мач го контролирахме с изключение на един кратък период през третата част, в който Левски поведе с 3 точки. Имаме какво да работим в защита. По-добри бяхме в нападение през първото полувреме.