Барселона победи Ховентут Бадалона със 76:56 като гост в каталунското дерби от 25-ия кръг в испанската Лига Ендеса. За “блауграна“ това бе 16-и успех от началото на сезона, като тимът има и 7 загуби и заема пето място в класирането. Играчите на Йоргос Барцокас решиха всичко в третата четвърт на мача, приключила при 29:6 в тяхна полза. До почивката играта беше равностойна, като Барселона водеше с едва 4 точки при 32:28. В последната четвърт Барцокас разшити максимално ротацията в състава си, което позволи на Ховентут да направи загубата си малко по-почетна. Българският национал Александър Везенков се представи доста под възможностите си, като приключи с едва 1 точка и 1 борба 14 минути и 42 секунди. Най-резултатни за победителите бяха Стратос Перпероглу и Петери Копонен, които отбелязаха по 19 точки, докато за Ховентут Алберто Абалде завърши с 9 точки.