Дани Грийн реализира 7 от своите общо 16 точки в допълнителния период, а "Спърс" поведе с 3:2 успеха в серията с "Рокетс". Кауи Ленард се отличи с 22 точки и 18 борби за победителите преди да напусне игра с контузия в глезена на десния си крак.

Ленард стъпи върху крака на Джеймс Хардън 5:37 минути преди края на третата част и след това изявите му на полето бяха силно ограничени. Хардън се отличи с 33 точки и 10 асистенции за гостите. Той имаше шанс да вкара тройка, която да изравни резултата в продължението, но шутът му беше блокиран от Ману Джинобили.

Дани Грийн реализира от зоната за три точки и направи резултата 109:107 точно 30.7 секунди преди финала на допълнителната част, а след това отбеляза точка и от зоната за наказателни удари.

Мач номер 6 от серията между двата тима е в четвъртък в Хюстън.