Срещата бе от  група "Е" на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже.

Домакините играха на приливи и отливи през цялата среща, но все пак стигнаха до успеха. След трудно начало българите направиха серия от 120 безответни точки, за да поведат с 21:16 в края на първата част.

В последствие домакините увеличиха аванса си до 28:19, а на почивката те се оттеглиха с педнина от 34:28. В средата на третата четвърт "Лукойл" дръпна с 10 пункта при 46:36 и дълго време поддържаше авманса си. Слабо начало на последната част позволи на съперника да намали до 56:59, а в последствие грузинците дори стигнаха до обрат две минути и половина преди края при 69:67.

Тройка на Антъни Рафа 94 секунди преди края даде нов аванс на българите от 73:69 и те удържаха, след като Леван Пацация пропусна да изравни със сирената.

Джъстин Нокс беше най-резултатен за "Лукойл Академик" с 15 точки, Божидар Аврамов добави 12 точки и 5 асистенции, а Кийт Клантън се отличи с 8 точки и 12 борби. Бойд Лавел Лафри с 21 точки, а Пацация добави 20 за "Динамо Тбилиси".

"Радвам се, че успяхме да спечелим този мач. За нас беше важно да започнем с победа в този турнир. Всеки успех е ценен, но важно е и да оправяме грешките си. Изглежда имаме психологически проблеми, повеждаме, но след това правим леки грешки и допускаме съперниците да ни застигат", коментира наставникът на българите Шарон Друкер.

В група "D" "Балкан Ботевград" стартира с драматично поражение от гостуващия Егис Кьорменд (Унгария) с 83:84 (24:19, 27:16, 16:25, 16:24). Българите пропиляха аванс от 18 точки при 58:40 три минути преди края на третата част и допуснаха пълен обрат в последната четвърт.

Стивън Дейвис-Смит донесе успеха на унгарците с два точни наказателни удара 10 секунди преди края. В последната атака Девин Бруукс и ДеВогън Уошингтън пропуснаха от дистанция и ботевградчани загубиха. Капитанът на гостите Чаба Ференц беше най-резултатен в двубоя с 23 точки, а Ерик Фанинг допринесе с "дабъл-дабъл" с 14 точки и 10 борби.

За "Балкан" Бруукс се отличи с 20 точки и 7 борби, а Павел Иванов завърши с 16 точки и 5 борби, но това не беше достатъчно.