Деймиън Лилард се отличи с 27 точки, 5 борби и 5 асистенции, резервата Пат Коногтън добави 24 точки, а Юсуф Нуркич завърши с "дабъл-дабъл" с 11 точки и 11 борби за успешния старт на отбора през новия сезон в Националната баскетболна асоциация.

"Финикс", който изоставаше с 58 точки при 60:118 в средата на последната четвърт, досега беше губил най-много с 44 точки при 107:151 от "Сиатъл" на 2 април 1988 година.

Ерик Бледсоу завърши с 15 точки за домакините, които завършиха с едва 31.5 процента успешна стрелба от полето.

Янис Антетокунмпо наниза 37 точки, 16 от които в четвъртата част, като взе и 13 борби, с което допринесе решително за успеха на "Милуоки" със 108:100 в залата на "Бостън".

Домакините имаха аванс от 86:80 в началото на последната част, но след серия от 17:4 гостите стигнаха до обрат 3 минути преди края и запазиха аванса до сирената.
Джейлин Браун с 18 точки беше най-добър за "Бостън".

Джеймс Хардън беше в основата на победата на "Хюстън" над домакина "Сакраменто" със 105:100.

Хардън завърши с 27 точки и 9 асистенции, като вкара и важна тройка за 92:81 малко повече от пет минути преди края, което до голяма степен предреши мача. Ерик Гордън допринесе с 25 точки, а Клинт Капела се отличи с 22 точки и 17 борби. Уили Коли-Стийн завърши с 21 точки и 10 борби за "Сакраменто".

"Вашингтон" надделя над гостуващия "Филаделфия" със 120:115. Джон Уол наниза 18 от 28-е си точки след почивката, Брадли Бийл завърши с 25 точки, а Марцин Гортат се отличи с 16 точки и 17 борби за успеха на столичани, които откриха сезона като домакини за първи път от 2011 година. Джоел Ембийд беше най-добър за гостите с 18 точки и 13 борби.

Осем баскетболисти на "Индиана" завършиха с двуцифрен актив при победата със 140:131 над "Ню Джърси". Виктор Оладипо беше най-резултатен с 22 точки, а Майлс Търнър завърши с 21 точки и 14 борби. Д'Анджело Ръсел наниза 30 точки за Ню Джърси, но това не беше достатъчно.

Един от претендентите за титлата "Сан Антонио" започна сезона с успех със 107:99 над "Минесота". ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 25 точки и 10 борби за победата.

"Ню Орлиънс" пък стартира кампанията със загуба с 91:103 от "Мемфис", въпреки силните изяви на звездите си Антъни Дейвис и ДеМаркъс Къзинс. Дейвис завърши с 33 точки и 18 борби, а Къзинс добави 28 точки, 10 борби и рекордните в кариерата си 7 блокирани изстрела, но това не помогна. Майк Конли беше лидер за победителите с 27 точки.