Рилски спортист (Самоков) записа пета поредна победа в Балканската лига, след като тази вечер се наложи при визитата си в Косово на KB Башкими със 105:69 (33:11; 25:18; 28:11; 19:29).   Еван Равенел беше най-резултатен за самоковци – 19 точки, а Травис Тейлър и Дерек Райт добавиха съответно по 15 и 14 точки.     Джамир Ханан беше най-полезен за домакините и приключи с „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 15 борби, а Дейсън Найт и Ейдриън Мотли приключиха съответно с по 17 и 14 точки.     Баскетболистите на Рилски спортист поеха инициативата още от първия съдийски сигнал, като не оставиха никакво съмнение, че са по-класния от двата състава на терена.     Още след първите десет минути момчетата на Людмил Хаджисотиров имаха повече от комфортен аванс – 33:11, като през вторите десет минути разликата продължи да се покачва и на почивката Рилецо водеше с 29 точки – 58:29.     През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, като единствено в последните десет минути самоковци намалиха темпото и отстъпиха инициативата на Башкими, но това не промени нищо и последния съдийски сигнал подпечата победата за Рилски спортист – 105:69.