"Левски Лукойл" записа петата си поредна победа и се наложи над старозагорци със  78:68.

Успехът бе 15-и за "сините" в шампионата и ги изравни по точки с лидера "Балкан" (Ботевград), докато "Берое" е пети в класирането.

Гостите направиха добра серия в началото на мача, но "Левски" успя да намали и двата тима завършиха първата част при резултат 17:19.

Втората част отново започна по-добре за заралии, които в средата й водеха с 27:18. Домакините отново успяха да наваксат пасива, но в крайна сметка частта завърши с три точки преднина за "Берое".

Третата част бе най-драматичната, след като по-малко от минута преди края "Берое" водеше с 57:53, но кош на Аврамов и тройка на Великов дадоха преднина от една точка за "Левски".

В последната част домакините показаха, че са по класният тим и успяха да я спечелят категорично, с което си осигуриха и победата в мача.