Водачът Хюстън спечели със 120:104 над прилично играещите Вашингтон в среща от Националната баскетболна асоциация. Джеймс Хардън вкара 38 точки в срещата, като 24 от тях бяха отбелязани преди почивката. Рокетс отиват в плейофите с най-добрия резултат в клубната си история към момента - 63 победи и 15 загуби. Клинт Капела завърши с дабъл-дабъл - 21 точки и 10 борби, а Брадли Бийл вкара 27 за гостите от Вашингтон, които са 7-и на Изток също са си гарантирали участие напред. Джош Ричардсън направи две блокади във финалните две секунди на мача Маями - Атланта Хоукс и осигури победата със 101:98, както и класирането на отбора от Флорида за плейофите. Изоставайки с 9 точки 2:50 минути преди края, домакините от Маями направиха серия от 9:0, за да обърнат развоя на мача до 99:98 в своя полза. А 58 секунди преди края центърът Хасан Уайтсайд вкара с поднасяне за крайния резултат. Горан Драгич завърши мача с 22 точки и все 10 борби за Маями, а Уайтсайд приключи с 18 Маями води в Югоизточната дивизия с 42 победи и 36 поражения, което към момента им гарантира участие в елиминациите. Лос Анджелис Клипърс прекърши Сан Антонио със 113:110 с 31 точки и 9 борби на Тобайъс Харис, а Лу Уилямс наниза 22, от които 15 в четвъртата част. Клипърс успяха да заличат пасив от 19 точки и в крайна сметка да спечелят мача, което е тяхна първа победа от три срещи насам. Клипърс са на 2-о място в Тихоокеанската дивизия и остават с добри шансове за участие в плейофите. Остин Ривърс вкара 18 за Клипърс, Монрел Харис добави 16, а Деандре Джордан с 10 точки и 17 борби беше най-полезен под кошовете. Кливланд постигна 9-а победа в последните си 10 мача над Торонто, като този път ги срази със 112:106.