№21 завинаги. Лейкърс увековечи още един от "Шоутайм" героите си
Майкъл Купър получи най-голямото възможно уважение от "езерняците"
Майкъл Купър се превърна в тринадасетият играч в историята на Лос Анджелис Лейкърс, който може да се похвали с това, че никой друг няма да може да играе с неговия номер. Вече 68-годишният Купър, петкратен шампион на НБА с "езерняците" от ерата "Шоутайм" през 80-те години на ХХ век, бе почетен на церемония при домакинството на Сан Антонио миналата нощ.
Неговият №21 бе издигнат високо, бивайки поставен до съотборниците му от онзи славен отбор - Меджик Джонсън (№32), Карийм Абдул-Джабар (№33), Джеймс Уорти (№42) и Джамал Уилкс (№52).
Меджик, Уорти и Уилкс уважиха някогашния си съотборник на церемонията, а треньорът на онзи славен отбор Пат Райли също присъства.
Двуметровият Купър прекара цялата си кариера в НБА в Лейкърс, носейки гордо златистия екип между 1978 и 1990 година, а после игра един сезон в Италия и се отказа. Родом от Ел Ей, той бе "Защитник на годината" през сезон 1986/1987, а за общо 873 мача за "езерняците" записа по 8.9 точки, 4.2 асистенции, 3.2 борби и 1.2 отнети топки.
Статистика, която не е кой знае колко впечатляваща, но всъщност задачата на Купър винаги е била да пази най-добрите играчи на съперника.
Вече като треньор стана шампион още два пъти, но в WNBA и пак в Лос Анджелис - начело на женския тим на Спаркс.
"Това е просто поразително за мен, защото никога не съм го очаквал. Винаги играех от любов към играта, за отбора си и за да печеля титли. Тази вечер е по-специална за мен от Залата на славата, макар и двете да са еднакво важни", каза развълнуваният ветеран.
Купър бе приет в Залата на славата миналата година.