Австралия победи Чехия с 82:70 и се класира за полуфиналите на Световното първенство по баскетбол в Китай.

"Кенгурата" бяха големият фаворит срещу чехите, които макар и дебютанти на подобен турнир, сътвориха вече няколко изненади.

Днес обаче не успяха и се сбогуваха с турнира с високо вдигнати глави.

Тимът на Австралия, който има 4 NBA звезди в състава си, за първи път в историята си попада сред най-добрите 4 на света.

Те загатнаха за потенциала си още преди шампионата, когато изненадващо треснаха САЩ, а сега препятствието им преди финала ще е Испания.

Днешният двубой бе равностоен, но само в първите две четвърти.

Чехите залагаха на отличната си и сърцата игра в защита, като двата тима се оттеглиха на полувреме при 33:30 в полза на Австралия.

През останалтие две четвърти обаче австралийсците вдигнаха оборотите, заиграха доста по-комбинативно и резултатът бе налице.

Преднината постепенно се увеличаваше, а в минутите преди края изходът от срещата бе предрешен - историческа победа за Австралия.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos