Австралия постигна драматична победа над Франция със 100:98 във втората групова фаза на Световното първенство по баскетбол.

Така "озитата" завоюваха пети пореден успех на шампионата в Китай, но по-важното - пратиха французите на четвъртфинал срещу големия фаворит САЩ.

Най-резултатен за победителите бе Пати Милс с 30 точки, а Джо Ингълс и Арън Бейнс добавиха съответно 23 и 21.

За "петлите" Еван Фурние завърши с 31 точки, а Нандо Де Коло добави 26.

В другия мач от тази група Литва очаквано победи Домениканската Република със 74:55 и зае третата позиция.

Бразилия стоя равностойно на САЩ, но само през първото полувреме. Американците вдигнаха съперника си на разлика и го победиха с 89:73.

Най-резултатни за победителите бяха Кемба Уокър и Майлс Търнър с по 16 точки. Джейлън Браун завърши с 11.

За бразилците Витор Бените вкара 21 точки, а Андерсон Варежао и Леандриньо Барбоса нанизаха по 14.

В другия мач от тази група Гърция победи Чехия с 84:77.