Вече класиралият се на Европейското първенство по баскетбол догодина отбор на България отстъпи на Босна и Херцеговина в последния си квалификационен двубой. Националите загубиха от балканския си съперник с 61:80, след като преди два дни си осигуриха място на шампионата на континента догодина с победа срещу Латвия.

Българите бяха догонващи в резултата през целия двубой, като в един момент наваксаха двуцифрена разлика, но така и не успяха да поведат в резултата. Босненците охладиха ентусиазма на нашите със серия от 15-3 в началото на последната част, с която сложиха точка на спора.

Почивка днес получиха капитанът Чавдар Костов и Дий Бост, а дебют записа Константин Костадинов, който играе за Реал (Мадрид). Талантливото 17-годишно крило остави отлични впечатления в първия си мач в мъжкия баскетбол и завърши с 11 точки, колкото вкара и Христо Захариев, като двамата бяха най-резултатни за нашите.

Кенан Каменяш отбеляза 17 за победителите, които бяха изключително ефективни в стрелбата за 2 точки с 54% успеваемост.