България се противопостави възможно най-много на Турция, но все пак допусна втора загуба на ЕвроБаскет. Националите бяха надиграни категорично от световните шампиони от Испания в първия си мач, а във втората си среща на шампионата на континента играха равностойно почти цял двубой със звездната селекция на южните ни съседи, които в крайна сметка пречупиха съпротивата на нашите след силна последна част и така българите отстъпиха с 87:101.

Вихрена първа четвърт предостави на феновете неочаквано висока резултатност. Двата тима реализираха общо 60 точки, а след 10 минути игра в Тбилиси българите бяха на две точки от съперника - 29:31, като след слабата успевамост от тройката срещу Испания, днес само в първата четвърт бяха вкарали 5 от 10 опита.

Снимка: fiba.basketball

През втората четвърт темпото леко спадна, но въпреки това след едно полувреме баскетбол двата тима бяха отбелязали над 100 точки, а България водеше с 52:50. Дий Бост, който не показа най-доброто от себе си в предходния двубой, бе във вихъра си и намираше съотборниците си с чудесни асистенции, а Александър Везенков и Чавдар Костов имаха голяма заслуга за силното представяне на родните национали.

През третата четвърт ролите се размениха и Турция взе частта с четири точки разлика, като по този начин поведе в резултата преди заключителните 10 минути, в които българите влязоха в ролята на изоставащ - 71:75. Освен това съперника взе мерки за опазването на Дий Бост и това се оказа ключово за развитието на двубоя.

Последната четвърт отново бе на сметката на турците, които вдигнаха оборотите още повече и окончателно пречупиха съпротивата на българския тим, който изигра втори пореден резултатен мач, но отново се изправи срщеу класен съперник, който успя да реализира повече от нашите. Последната сирена прозвуча при 87:101.

Александър Везенков вкара 28 точки, овладя 15 борби и даде 4 асистенции. Дий Бост остана с 12 точки, които бяха реализирани през първото полувреме, а освен това добави и 13 завършващи подавания, като така напомни на какво е способен след колебливия първи мач. Капитанът Чавдар Костов пък реализира 15.

Джеди Осман от Кливланд Кавалиърс в НБА поведе турците с 25 точки, а Алперен Шенгюн, който е играч на Хюстън, реализира 20.

Утре националите се изправят срещу Черна гора в 14:30 часа.