Националният отбор на България четвърта поредна победа в група "Б" на Европейското първенство по баскетбол за младежи до 20 години, дивизия В в София.

В зала "Универсиада" възпитаниците на Константин Папазов победиха Естония с 58:56 (16:16, 18:12, 13:6, 11:22).

Така България завършва на второ място в групата след Словения и се класира за четвъртфиналите, където ще играе срещу Латвия.

Българският тим спечели драматично, въпреки че водеше през цялото време в резултата, а на моменти преднината му стигаше до 15 точки. Естонците направиха всичко по силите си да обърнат мача накрая, но българите повече искаха успеха и заслужиха място сред осемте най-добри в турнира.

Капитанът Йордан Минчев показа, че е истински лидер на тима и завърши с 18 точки и 13 борби. Мирослав Васов отново бе на ниво и добави 12 точки и 5 борби, а с 11 точки и 12 борби, 7 от които в нападение, завърши Кръстан Кръстанов. Иван Алипиев вкара 9 точки.

За Естония Мярт Розентал записа 14 точки и 6 борби.

Утре е почивен ден на шампионата. Следващият съперник на България, на 20 юли отново в зала "Универсиада", ще бъде друг балтийски отбор - Латвия.